Dneva biofizike 2022

30. in 31. maj 2022

Kje
V Celjskem domu v Celju.

Možnost prenočišča bo v Hotelu Evropa**** in v hostlu celjskega mladinskega centra.

Vabljena predavanja
● Boris Rogelj, Institut Jožef Stefan, Ljubljana
● Andrej Vilfan, Max Planck Institute for Dynamics and Self-Organization, Göttingen
● Miha Brojan, Fakulteta za strojništvo, Univerza v Ljubljani

Program
Znanstven program srečanja bo posvečen pregledu aktualnih raziskav na področju biofizike v Sloveniji in krepitvi interdisciplinarnega povezovanja z drugimi vedami. Na družabnem večeru bosta novoizvoljena častna člana društva Marjeta Šentjurc in Milan Brumen za svoje zasluge za društvo prejela plaketo, nato pa bomo ob posterjih in torti skupaj nazdravili 40-letnici društva!

Konferenca bo praviloma potekala v Slovenščini. Morebitne prijave prispevkov v Angleščini bomo obravnavali individualno.

Program srečanja in zbornik povzetkov sta dostopna na tej povezavi (na srečanju ne bosta na voljo v tiskani obliki).

Praktične informacije

• Registracija bo v avli Celjskega doma, odprta pa bo v ponedeljek 30. 5. od 8:45 dalje.
  • Srečanje bo sicer potekalo v slovenskem jeziku, vendar bomo veseli tudi vseh prispevkov in diskusij v angleščini.
  • Celjski dom je nasproti celjske železniške postaje, hotel Evropa pa je zraven Celjskega doma, zato je prihod z vlakom zelo enostaven.
  • Hotel Evropa ima v svoji okolici na voljo plačljiva parkirna mesta. Parkiranje se uredi pri registraciji v hotel, cena pa je približno 5 EUR/dan Pred Celjskim domom in hotelom Evropa je območje za pešce, tako da je dostop z avtomobilom mogoč le po enosmernih ulicah od zadaj.
  • Hostel Mladinskega doma Celje, v katerem bodo prenočili študenti, je od Celjskega doma oddaljen približno 500 m. Parkirišča so v bližini hostla za restavracijo Stolpič. Cena je 2,5 EUR/dan. Vpis gostov v hostel poteka od 16h do 22h.
  • Plačljiva parkirna mesta so tudi ob železniški postaji, približno 400 m od Celjskega doma.
  • Predavanja se bodo pričela v ponedeljek 30. 5. ob 9:30, srečanje pa se bo zaključilo v torek 31. 5. ob 12h. Na srečanju bomo imeli 3 vabljena predavanja (30 minut skupaj z diskusijo), 18 izbranih predavanj (15 minut skupaj z diskusijo) ter 19 plakatov (za plakate bodo na voljo 1 m široka in 2 m visoka stojala).
  • V kotizacijo sta vključena ponedeljkova kosilo in večerja, torkov zajtrk ter piškoti in kava med odmori med predavanji.
  • Kosilo v ponedeljek bo v restavraciji Stolpič, ki je od Celjskega doma oddaljena približno 700 m (približno 10 min peš), zato v primeru dežja priporočamo dežnike ali pelerine.
  • Večerja v ponedeljek bo v Celjskem domu v obliki stoječega bifeja ob poster sekciji.
  • V Celjskem domu je na voljo brezplačen WiFi, ki pa žal ne prenese velikega števila povezav.

Organizacijski odbor
Jure Derganc, Matej Krajnc, Daniel Svenšek, Uroš Tkalec, Iztok Urbančič